Inter Bratislava získal po troch rokoch opäť majstrovský titul

20.05.2017 Celý región

Bratislava 20. mája (TASR) - Basketbalisti BK Inter Bratislava získali štvrtý majstrovský titul v ére samostatnosti. V piatom finálovom stretnutí Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) triumfovali nad MBK Rieker Com-Therm Komárno 94:82 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy. Zverenci trénera Olivera Vidina získali trofej pre víťaza opäť po troch rokoch.

Úvodné minúty piateho finálového zápasu priniesli zaujímavý pohľad na oboch stranách. Komárno bodovalo hlavne z väčšej vzdialenosti, obvykle po úspešných pokusoch za tri body. Inter bol naproti tomu efektívny hlavne v priestore pod košom, neskôr sa k tomu pridala aj streľba z diaľky a po prvých desiatich minútach viedli 27:22. Tento herný prejav mal úspech aj v ďalšom priebehu stretnutia, "žlto-čierni" v jednom momente vyhrávali aj rozdielom jedenástich bodov. Hostia však zabrali v obrannej činnosti a do polčasu stiahli na rozdiel jediného bodu - 44:45.

Komárno sa hneď po prestávke dostalo do tesného vedenia, ale krátko po začiatku druhého polčasu sa im vyfauloval Langston, čo bola voda na mlyn Interu. Domáci si opäť vypracovali dvojciferný náskok a dokráčali k majstrovským oslavám.

Eurovia SBL - 5. zápas finále:

BK Inter Bratislava - MBK Rieker Com-therm Komárno 94:82 (45:44)
zostavy a body:

Inter: Rančík 21, Vlahovič 20, Barač a Nuhanovič po 14, Bílik 2 (Mrviš 8, Kozlík 6, Walker 5, Radukič 4, Grznár, Ondruš a Páleník 0)

Komárno: Tomič 23, Vido 17, Djordjevič 11, Halada 8, Langston 2 (Cobb 8, Bojanovský 7, Kuffa 6)

TH: 20/16 - 19/15, fauly: 23 - 26, trojky: 8 - 11, rozhodovali: Zubák, Tomašovič, Fuska, 2800 divákov.
štvrtiny: 27:22, 18:22, 21:17, 28:21
/konečný stav série: 4:1, Inter získal titul/

hlasy po zápase:

Martin Bílik, hráč Interu: "Sú to najlepšie pocity, aké môžu byť. Je to paráda, vrchol sezóny, ktorý bol zakončený najlepším možným spôsobom. Dali sme do toho všetko, aby sme to už zvládli. Znova sa to ťahalo od začiatku do konca, v žiadnom prípade sme si nepripúšťali prehru. Celý čas sme išli za svojim cieľom, nakoniec sa aj stalo. Rozhodlo nasadenie a koncentrácia celých 40 minút."

Vuk Djordjevič, hráč Komárna: "Tri štvrtiny sme bojovali, ale v poslednej 10-minútovke sme úplne prestali. Nemali sme energiu. Mali väčšiu rotáciu, ktorá rozhodla o osude zápasu a aj celej série."